Pro budoucí žáky primy

Vážení rodiče, milí budoucí studenti,

 

Vážení rodiče, milí budoucí studenti,

po prázdninách se s vámi budu setkávat jako váš třídní učitel na půdě Biskupského gymnázia. Moc vám gratuluji k úspěšnému složení přijímacích zkoušek. U nás se můžete těšit na nové kamarády, spoustu nových zážitků, nové učitele a v neposlední řadě také na studium. Přechod na novou školu nebývá vždy jednoduchý, ale nemusíte se bát. Všichni se tady budeme snažit vám tuto změnu usnadnit a být nápomocní.

Pokud vás zajímá, jak bude probíhat začátek školního roku, tady je pár informací. Uvidíme se v pondělí 4. 9. 2017, s některými už ve farním kostele svatého Prokopa, kde v 8 hodin začíná mše svatá. Všechny srdečně zveme, ale účast na mši samozřejmě povinná není.  Se všemi se potom potkáme ve škole  v 10 hodin, kdy se sejdou všichni žáci primy v budově školy ve své třídě A 211 v prvním patře. Ve třídě se pokusím vás seznámit s tím, jak to u nás funguje, a také se dozvíte vše potřebné o výuce. Žáci si převezmou učebnice (ty budou většinou zdarma), dostanou klíče od botárek (záloha 200,-), čip pro příchod do školy (135,-) a také se dozví, jaké sešity si mají pořídit do jednotlivých předmětů.  Prosím tímto rodiče, aby své děti vybavili dostatečným obnosem peněz. V úterý 5.9. se sejdeme v 8:00 a dořešíme veškeré další třídnické podrobnosti. Od třetí vyučovací hodiny by měla probíhat výuka podle rozvrhu.

Naší první společnou akcí bude seznamovací kurz od středy 6.9. do pátku 8.9. ve Skleném. Cílem tohoto kurzu je hlavně se seznámit a užít si první společné zážitky při bohatém programu. Máme se na co těšit. Cena tohoto výletu by měla být kolem 850,-.

Abychom zjednodušili shánění pracovních sešitů do anglického jazyka, objednáváme je hromadně. Project English 2 the third edition - pracovní sešit pro primu bude objednán ještě před začátkem školního roku učiteli AJ a stojí asi 220,- Kč (běžná cena je 265,- Kč). Pokud budou rodiče chtít koupit tento sešit sami, sdělte to prosím na mail ladislav.vymola@bigyzr.cz

Vážení rodiče, berte prosím na vědomí, že začátek školního roku bude finančně trochu náročnější. Abych vám zjednodušil počítání, nebudu vás zatěžovat jednotlivými výdaji a poprosím vás rovnou o větší částku, ze které pokryjeme všechny počáteční náklady. To, co nám zbyde, dám do třídního fondu na další případné akce. Předpokládaná částka je cca 2600,- (včetně seznamovacího kurzu).

Dále rodiče prosím, aby vyplnili vstupní dotazník, který naleznete zde

https://docs.google.com/a/bigyzr.cz/forms/d/e/1FAIpQLSdTW75LUWAd2SOlzc7hwYcHQREKv9A2xZHwrPFySfPgkkPSSA/viewform

V poslední řadě bych vás rád upozornil na možnost výběru nepovinných předmětů. Tabulku přikládám v příloze. Termín odevzdání přihlášek je totiž už 23.6.2017

V případě jakýchkoliv dotazů se, prosím, v průběhu prázdnin obracejte na e-mailovou adresu  skola@bigyzr.cz


Přeji budoucím studentům i rodičům krásné prázdniny plné odpočinku a prosluněných dnů. Budu se na vás v září těšit.

Se srdečným pozdravem
 
Ladislav Výmola