Setkání se zajímavými lidmi

Biskupské gymnázium od začátku tohoto školního roku na své půdě přivítalo hned několik českých osobností, které svým životním příběhem či tvorbou zaujaly studenty

„Inspirace je klíč k fantazii, fantazie je klíč k tvorbě, “ to říká hudebník Michal Žáček, který se se studenty setkal hned v září. Vyhledávaný studiový a koncertní hudebník vyprávěl o sobě, o životě a především o hudbě a ukázal (za doprovodu učitele Mgr. Ladislava Výmoly) svoje umění.

Listopad byl ve znamení divadla. Již po několikáté stanul před diváky z řad studentů Bigy Víťa Marčík. Tentokrát s sebou přivezl divadelní představení Labyrint světa a ráj srdce na motivy knihy Jana Amose Komenského. Dramatizace komplikovaného díla se Víťovi za pomoci loutek a výborně propracovaných kulis a rekvizit opravdu povedla, a tak Všudybud a Mámení provedli poutníka labyrintem světa, aby nakonec nalezl ráj ve vlastním srdci.

V prosinci se na jevišti Bigy setkali hned dva zajímaví lidé. Lukáš Hradil, produkční známého letního ostravského festivalu Colors of Ostrava, který hovořil o zákulisí a náročném plánování této ohromné hudební akce, o jiných festivalech a o své oblíbené hudbě. Spolu s ním přijela také mladá talentovaná zpěvačka a experimentální básnířka Ellen Makumbirofa. Ta studenty nejdříve ohromila svým prvním vystoupením a pak je seznámila se speciálním fenoménem v prezentaci a vnímání poezie a performance, známým pod pojmem slam poetry.

Mgr. Lenka Klimešová

 

gallery