Bigy v házené čtvrté v republice !!!!

Házenkáři Biskupského gymnázia obsadili 4. místo v republikovém finále kategorie středních škol!

Bigy v házené čtvrté v republice !!!!

   Mezi všemi školami v okrese Žďár nad Sázavou jsou tak v kategorii chlapců nejlepší. A to je obrovský úspěch.

 Poprvé v krátké historii Bigy se našim studentům podařilo postoupit do republikového finále v oblasti sportu. Zasloužili se o to házenkáři. Řada studentů Bigy se ve volném čase věnuje házené v Novém Veselí. Proto po postupu do finále vedení Bigy oslovilo p. Maternu a p. Hladíka, trenéra házené v Novém veselí, zda by nebyli ochotni pomoci při přípravě týmu na závěrečný turnaj. Slovo dalo slovo a Pavel Hladík se klukům 14 dnů poctivě věnoval.

 Finále se pod záštitou AŠSK uskutečnilo 19. 3 – 21. 3. 2013 v Jičíně. Bylo to skutečně finále se vším všudy – od organizace turnaje, úrovně hry, účasti současných i bývalých házenkářských reprezentantů až třeba po extraligové rozhodčí. Kromě týmu Bigy se souboje zúčastnily týmy pořádajícího Lepařova gymnázia, Masarykova gymnázia PŘÍBOR, VOŠ a SPŠ JIČÍN a VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem. Turnaj byl dvoudenní a fyzicky velmi náročný.

Naši hráči v úplně nových dresech narazili po úvodním snadném vítězství nad VOŠ a SPŠ JIČÍN na dva týmy, které byly nad síly všech týmů ostatních, neboť na jejich soupiskách byla celá řada extraligových hráčů i reprezentantů. Hráči Bigy nastoupili po porážkách od Lepařova gymnázia   a  gymnázia PŘÍBOR v závěrečném utkání proti VOŠ a SOŠ Roudnice do boje o třetí místo. Po vyrovnané hře reprezentanti Bigy podlehli 14 : 20 a obsadili konečné čtvrté místo. Zaznamenali jsme i individuální úspěchy – Jiří Dolejší z kvinty byl třetím nejlepším střelcem celého turnaje.

Naši studenti zanechali na turnaji dobrý dojem a jméno Bigy Žďár nad Sázavou si budou soupeři a organizátoři z  AŠSK dlouho pamatovat.

Závěrem bych chtěl  poděkovat celému týmu za vynikající reprezentaci Biskupského gymnázia, Žďáru nad Sázavou i celého regionu. Vzhledem k tomu, že prakticky celé družstvo zůstává pohromadě, doufám, že svůj úspěch zopakují i v následujících letech.

Biskupské gymnázium chce udělat maximum pro úspěchy v oblasti sportu. Jedním z prvních kroků na této cestě je zapojení Pavla Hladíka do výuky tělesné výchovy, kde se budou studenti více věnovat tréninku házené a ostatních míčových her. Další z možností je zapojení studentů do volnočasových sportovních aktivit.

                                                                                       Ing. Pavel Chudoba

Biskupské gymnázium reprezentovali tito hráči:

Štěpán Šůstek - 3. B                                David Havelka – 2. B

Jiří Dolejší -  kvinta                                    Zbyněk Šidlák – 4. B                                    

Matěj Vrzáček - 4. B                                Vojtěch Močuba – septima

Juda Trávníček –  sexta                           Dominik Vinkler – septima

Daniel Jirman – sexta                              Tomáš Čejka  – sexta

Lukáš Podaný – kvinta                            Jan Dvořák – sexta

Pavel Trávníček – septima                      Jakub Klíma – 2. B

 

gallery