Budoucím primánům

Informace pro nové studenty

Milí budoucí primáni, vážení rodiče,

jsem velmi rád, že se s vámi po prázdninách budu setkávat jako třídní učitel u nás na Biskupském gymnáziu. Ještě jednou vám gratuluji k úspěšnému vykonání přijímacích zkoušek.

Věřím, že už teď se těšíte na nové spolužáky, učitele i na nové prostředí. Možná máte i obavy, abyste všechno zvládli, abyste našli správného kamaráda. Přechod na novou školu nebude úplně jednoduchý, ale my na Bigy jsme připraveni vám pomáhat, aby se pro vás tento životní krok stal změnou k lepšímu.

Mnoho z vás je zvědavých, jak bude probíhat první den na nové škole. Uvidíme se ve čtvrtek 1.9.2022, s některými už ve farním kostele svatého Prokopa, kde v 8 hodin začíná mše svatá. Všechny srdečně zveme, i když účast na mši není povinná. Se všemi se určitě potkáme ve škole, a to v 10 hodin, kdy se sejdou všichni primáni v budově školy ve své třídě číslo 210 v prvním patře. Zde se žáci dozvědí vše potřebné o výuce a o životě na Bigy: převezmou si učebnice (zdarma), dostanou klíč od botárky (záloha cca 220,- Kč), čip (cca 150,- Kč), dozví se také, jaké sešity a pomůcky si mají do jednotlivých předmětů zajistit.

V pátek 2.9. budou první dvě vyučovací hodiny věnovány ještě organizačním a třídnickým záležitostem a od 3. hodiny začne vyučování podle rozvrhu.

Pro bezproblémový start je nutné vyplnit dotazník pro potřeby informačního systému Edupage, který na naší škole používáme nejen k zápisům do třídní knihy, ale i k administrativě týkající se studentů. Najdete zde své známky, ale i zprávy od vyučujících, studijní materiály, docházku, suplování a mnoho dalšího. Přístupové informace obdržíte v prvním zářijovém týdnu. Dotazník, prosím, vyplňte do 30. června 2022. Odkaz na dotazník:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTW75LUWAd2SOlzc7hwYcHQREKv9A2xZHwrPFySfPgkkPSSA/viewform

Abychom zjednodušili shánění pracovních sešitů do anglického jazyka a také trochu ušetřili peněženky rodičů, objednáváme je hromadně. Project English 2 the fourth edition - pracovní sešit pro primu bude objednán v přípravném týdnu učiteli AJ a stojí asi 280,- Kč. Pokud budou chtít rodiče zakoupit pracovní sešit sami, sdělte tuto skutečnost třídnímu učiteli na mail: ladislav.vymola@bigyzr.cz

Naší první společnou akcí bude seznamovací kurz, který proběhne na Mamre v Osové Bitýšce od 12.9. do 15.9. Nejde o to, abychom na několik dní odjeli ze školy a nemuseli se učit. Považujeme za důležité, aby v novém třídním kolektivu vznikly přirozené kamarádské vztahy, aby si žáci uměli vážit nejen sami sebe, ale i druhých. Bude připravený bohatý program činností, ve kterých se žáci blíže poznají. Předpokládáme, že cena kurzu se bude pohybovat kolem 1500 Kč.

V případě jakýchkoliv dotazů se v průběhu prázdnin můžete obracet na e-mailovou adresu skola@bigyzr.cz

Jménem všech svých kolegů vám přeji, milí primánci, krásné prázdninové dny. Užijte si spoustu dobrodružství a hlavně si odpočiňte po náročném školním roce. Rodičům přejeme opravdu pohodovou dovolenou.

Mgr. Ladislav Výmola, třídní učitel

Žďár nad Sázavou 19. 6. 2022