Další vydařená akce Biskupského gymnázia ve spolupráci s VUT Brno

Tentokrát jsme se podívali přímo do provozu našeho druhého největšího podniku – ŠKODA AUTO a.s. Mladá Boleslav

 
 


V rámci projektu NATURTECH se nám podařilo uskutečnit opět velice zajímavou akci.
Tentokrát jsme se podívali přímo do provozu našeho druhého největšího podniku – ŠKODA AUTO a.s. Mladá Boleslav. Skupina 40 studentů  spolu s pedagogy naší školy a VUT Brno navštívila svařovnu, lisovnu, motorárnu a
a kompletizační montážní linku fabií. Navštívili jsme místní muzeum, kde jsme sledovali technický  a designérský vývoj automobilů, včetně nikdy nevyráběných prototypů. Prohlédli jsme si závodní automobily, prezidentské limuzíny, elektromobil  i auta, známá třeba z filmů Upír z Feratu, Dědeček automobil. Velký úspěch měla u studentů i návštěva showroomu – sednout si do automobilu ze současné produkce Škodovky a pořádně jej prozkoumat bylo pro studenty opravdovým zážitkem.
Návštěva IQ parku v zaujala  opravdu každého. V rozsáhlém libereckém komplexu si každý našel to pravé pro sebe. Od fyzikálních praktických pokusů přes pokusy chemické a biologické až po matematické hádanky.


Několik postřehů našich studentů:

Exkurze naprosto předčila moje očekávání. Viděli jsme továrnu jako z amerických filmů, kde jsou obří robotická ramena, po stropě plují kusy karoserie a všude je spousta lidí. Něco tak velkého v nás budilo tichý respekt. Druhý den jsme byli v IQ parku v Liberci, kde jsme si vyzkoušeli mnoho fyzikálních zákonů v praxi. Kdo nebyl, chybil.

                                                                                       Jakub Drahotský, septima

Parádní exkurze, při které se každý dozvěděl něco nového. Nejvíce mě zaujali tančící roboti, kteří mi připomínali film Transformers. Za všechno moc děkujeme.
                                                                                               Vojta Močuba, sexta

IQ park byl úžasný – hlavně zrcadlové bludiště, obří bubliny, kladky a hrátky s elektrickým proudem.

                                                                                     Natálie Zelinková, septima

Na exkurzi se mi strašně líbilo. Ve škodovce to bylo velice zajímavé a rozhodně si myslím, že nemusí být špatné tam pracovat. A pak IQ-park? No tak ten byl úplně parádní. Nejvíce se mi asi líbily ty pokusy s elektřinou. Exkurze byla asi nejpovedenější na které jsem kdy se školou byl. A za tu cenu, bych neváhal jet znova.
                                                                                               Zbyněk Šidlák, 3.B


                                                             Za komisi matematiky, fyziky a ICT  Mgr. Iva Burešová

škoda auto 1škoda auto 2škoda auto 3škoda auto 4