Den cizích jazyků

V rámci oslav 25. výročí založení školy se konalo studentské vystoupení

Protože si v těchto dnech připomínáme dvacáté páté výročí založení naší školy, konalo se  25. října v rámci oslav i studentké vystoupení v druhých cizích jazycích. Asi hodinové vystoupení nejdříve zhlédli dopoledne žáci základních škol z Nového Veselí a Velké Losenice. Odpolední představení bylo určeno pro rodiče a přátele školy.

Studentům se představení velmi povedlo. S velkou pílí a odpovědností přistoupili k přípravě svých vystoupení. Nikdo své vystoupení nepokazil a tak panovala po skončení dobrá nálada a spokojenost. Odměnou jim byl nejen velký potlesk, ale i sladká odměna, kterou paní profesorky napekly.

Program vystoupení:

Divadelní představení " Der große Große und der kleine Große " studentů kvaty

Adéla Pivničková – sexta – řečnický projev " Bildung öffnet die Welt" (2. místo v řečnické soutěži)

Tereza Chmelařová 3.B, Eileen Niederlová 1.B , Anička Tomšíková, Hana Brázdová 2.B– píseň Hallelujah (od Leonarda Cohena) v ruském jazyce

Markéta Anna Doležalová - kvinta – povídka o Tintinovi ve francouzském jazyce

Marie Drdlová, Adéla Bodláková - Hudebně taneční vystoupení MoMo v německém jazyce ( 1. místo v kreativní kategorii soutěže Bücherwurm)

Aleksandra Makrushyna -2.B, Matěj Vinopal – ruská pohádka o Sněhurce - 1. místo v KK konverzančí soutěže v ruštině a 10 místo v ústředním kole)

Barbora Cočevová, Hana Svobodová, Tadeáš Stránecký- septima a  Kateřina Koubková 2.B francouzská píseň

Hudební vystoupení skupiny Kämpfer - Martin Říčan, Martina Ťupová-2.B, Tadeáš Stránecký-septima, Michaela Kučerová a Veronika Kincová- kvinta - (1. místo v kreativní kategorii soutěže Bücherwurm)

 Vyučující německého jazyka