Den s jazyky

Nevšední hodiny cizích jazyků

V minulém týdnu navštívily naši školu dvě báječné osobnosti, lektorky cizích jazyků Janet Wingate a Lisa Kořínek, které se podílely na realizaci našeho projektu Den s jazyky. Nepřijely poprvé, jsou již na naší škole známými hosty, ale jejich návštěva nás vždy potěší a osvěží.

Paní Janet Wingate, absolventka věhlasné oxfordské univerzity a rodačka z Bermud, si tentokrát připravila pro naše studenty přednášku o britské historii. Její přednášku doplnilo mnoho obrázků i videí a kromě historie Británie mohli studenti krátce nahlédnout i do tajů vývoje angličtiny.

Lisa Kořínek, rodačka z německého Norimberku, která naši školu obvykle navštěvuje jako oblastní manažerka a naše poradkyně v oblasti DofE, tentokrát přijala naši nabídku a zhostila se role jazykové animátorky. Připravila si pro studenty mnoho interaktivních aktivit z oblasti geografie Německa a  spolkových zemí. Skvělým  zpestřením byly autentické nahrávky různých německých nářečí, i s těmi si mnozí studenti poměrně dobře poradili, přestože porozumět jim není žádnou hračkou ani pro rodilé Němce.

Díky našim skvělým lektorkám za nevšední hodiny a budeme se těšit na příležitost setkat se s nimi na jednom z dalších projektů.

gallery