Dopis budoucím primánům

Na co se můžete těšit.

Milí budoucí primáni, vážení rodiče,

 

jmenuji se Petr Vencelides a po prázdninách se na Biskupském gymnáziu stanu vaším třídním učitelem. Gratuluji vám k úspěšnému složení přijímacích zkoušek. Přechod na novou školu nebývá vždy jednoduchý, ale nebojte, všichni se budeme snažit vám tuto změnu usnadnit a být nápomocni.

Jistě vás zajímá, jak bude probíhat začátek školního roku. Uvidíme se v úterý 1. 9. 2020, s některými už ve farním kostele svatého Prokopa, kde v 8 hodin začíná mše svatá. Všechny srdečně zveme (účast na mši samozřejmě není povinná).  Se všemi se potom potkáme v budově školy  v 10 hodin, kdy se sejdeme v učebně  A 212 v prvním patře, která se stane naší (kmenovou) třídou.

 

První den se dozvíte vše potřebné o výuce: převezmete učebnice, dostanete klíče  od botárek, čip pro příchod do školy, zjistíte, jaké sešity budete potřebovat do výuky, seznámíte se s rozvrhem…

 

Ve středu 2.9. se sejdeme v 8:00 opět v naší třídě a dořešíme další třídnické záležitosti. Od 3. hodiny začne vyučování podle rozvrhu.

 

První společnou akcí bude seznamovací kurz, který proběhne od pondělí 14. 9. do  čtvrtka 17. 9. Cílem tohoto kurzu je vzájemně se seznámit a užít si první společné zážitky při bohatém programu. Součástí kurzu budou také nejrůznější aktivity v rámci přírodovědného kempu, proto je kurz relativně dlouhý, čtyřdenní. Máme se na co těšit :)

Vážení rodiče, berte prosím na vědomí, že začátek školního roku bude finančně trochu náročnější. Poprosím vás rovnou o částku 3 000 Kč, ze které zaplatíme všechno potřebné (čip, klíč od botárek, seznamovací kurz, pracovní sešity…). To, co nám zbude, dáme do třídního fondu na další případné výdaje.

Dále prosím o vyplnění dotazníku (do konce června) na následujícím odkazu:

Elektronický dotazník

Výběr nepovinných předmětů (kroužků) proběhne během září. Nabídku jste obdrželi při odevzdávání zápisových lístků.

V případě jakýchkoliv dotazů se, prosím, v průběhu prázdnin obracejte na e-mailovou adresu  skola@bigyzr.cz

 

Přeji pohodové prázdniny a těším se na Vás.

 

Mgr. Petr Vencelides, třídní učitel, petr.vencelides@bigyzr.cz