Exkurze do firmy ICE

Ve středu 19. 4. měla skupina dvaceti zájemců z řad našich studentů možnost navštívit firmu ICE ve Žďáře nad Sázavou, která se specializuje na 3D tisk betonu. Tato exkurze byla pro naše studenty velmi inspirativní a vzdělávací.

Během exkurze se naši studenti seznámili s nejmodernějšími technologiemi v oblasti 3D tisku betonu. Při prohlídce firmy ICE mohli studenti vidět, jak 3D tiskové stroje vytváří betonové konstrukce s velmi vysokou přesností a rychlostí. Bylo pro ně fascinující sledovat, jak 3D tiskové stroje pracují s materiálem, jak se betonová hmota postupně nanáší a jakým způsobem se vytvářejí celé betonové struktury.

Studenti se také seznámili s možnostmi využití 3D tisku betonu v praxi. Zástupci firmy ICE jim ukázali, jak se dají tisknout betonové konstrukce pro stavební účely, jako jsou například budovy či zajímavé květináče. Vysvětlili studentům, jakým způsobem lze díky 3D tisku betonu dosáhnout lepší kvality a větší efektivity výroby, a jak tento proces může pomoci při řešení mnoha stavebních výzev.

Exkurze do firmy ICE byla pro naše studenty velmi inspirativní a motivující.

Děkujeme firmě ICE za velmi přínosnou a zajímavou exkurzi!

gallery