Institut français Prague - Štěpánská 35

Exkurze studentů francouzštiny do Prahy se vydařila.

Cestou do Štěpánské ulice, kde Institut sídlí, jsme se zastavili v pasáži Lucerna. V této známé budově se studenti kromě jiného podívali na zajímavou jezdeckou sochu svatého Václava na mrtvém koni od sochaře Davida Černého, zavěšenou pod kopulí.
Francouzský institut už zdálky ohlašuje francouzská vlajka, takže ho neminete. Po průchodu bezpečnostním rámem jsme vešli do recepce. Prvním bodem programu byla návštěva filmového představení ve zrekonstruovaném kinosále. Film se jmenoval Monsieur Chocolat a hlavní roli v něm skvěle zahrál Omar Sy, kterého mnozí znají z filmu Nedotknutelní.
Potom následovala prohlídka fotografické výstavy portrétů francouzských hereček. Poznali jsme Audrey Tautou, Vanessu Paradis nebo Catherine Deneuve. Dále nám naše milá paní průvodkyně řekla několik slov o historii Institutu,došlo i na dotazy a odpovědi. Zašli jsme i do mediatéky a do Café 35.
Poděkovali jsme a rozloučili se a po krátkém rozchodu se vydali na cestu domů. Dojmy z exkurze byly příjemné i díky chování a zájmu všech účastníků.
Mgr. Kateřina Straková

 gallery