Instituto Cervantes

Exkurze do španělského institutu v Praze

V době adventu navštívili studenti španělštiny vánočně vyzdobenou Prahu, aby si prohlédli španělský Instituto Cervantes, který zde byl otevřen v roce 2005 a stejně jako další pobočky po celém světě, kterých je více než 60 v různých zemích, nabízí výuku tohoto 2. nejvýznamějšího světového jazyka, pořádá besedy, filmové festivaly, přednášky, výstavy a další kulturní a vzdělávací akce.

Naši žáci se zúčastnili komentované prohlídky pro studenty, při které poznali všechna hlavní oddělení včetně knihovny Carlose Fuentese a setkali se s jejich španělskými zástupci.

Prohlídka probíhala ve španělštině a její součástí byly také hry a vědomostní kvízy, projekce informačního videa o aktivitách instituce a návštěva aktuální výstavy fotografií Día de muertos entre los Mayas.

Instituto Cervantes je největší kulturní a vzdělávací institucí na světě zaměřenou na výuku španělštiny. Jejím posláním je podporovat výuku španělštiny a dalších úředních jazyků Španělska a přispívat k šíření kultury španělsky mluvících zemí.

Instituto Cervantes byl zřízen Španělským státem v roce 1991 s cílem šířit, vyučovat a propagovat španělskou a hispanoamerickou kulturu. Hlavní sídlo Institutu Cervantes se nachází v Madridu.

Pražský Institut byl otevřen v září roku 2005 za přítomnosti současného španělského krále Filipa VI. a královny Letizie.

Očima studentů:

Nuestra visita del Instituto Cervantes en Praga fue muy interesante. Primero tuvimos una gran presentación audiovisual sobre la biblioteca de Carlos Fuentes y sus actividades. Después hicimos unos juegos y concurso de preguntas con el jefe de los estudios quien también nos comentó como y cuando es posible hacer los exámenes DELE y luego vimos una exposición de fotos y objetos de la fiesta de Día de muertos que se celebra en la comunidad maya en México. Al final fuimos a ver la biblioteca donde podíamos ver y probar como funciona el sistema de búsqueda de libros, discos o revistas que hay allí.

!Todo fue genial y lo pasamos muy bien!                                  Anežka Miškovská, Kvinta