Japonské zážitky

Naše studentka cestovala po Japonsku a zúčastnila se tradiční svatby

Studentka Iva Novotná z oktávy byla hostem na tradiční japonské svatbě.  Iva se opět přesvědčila o pravdivosti rčení" kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem." O své dojmy z daleké země se s námi podělila:  

Japonsko, zatím nejexotičtější země na světě,  jakou jsem kdy navštívila, předčilo všechna má očekávání. Už v momentu, kdy jsem vystoupila z letadla, jsem byla překvapena japonskou precizností a slušností, která mě provázela celou cestu. Ale tato cesta nebyla pouhou turistickou návštěvou – jela jsem navštívit své velmi blízké přítelkyně a poznat japonskou kulturu na vlastní kůži. Naučila jsem se některé japonské výrazy, protože bez japonštiny je skoro nemožné se v Japonsku domluvit, a ochutnala jsem japonskou kuchyni.  

Během týdenního pobytu jsem navštívila spoustu měst – Tokyo, Nagoju, Osaku, Kyoto, Matsuyamu, Hiroshimu, Shimonoseki či Mojiko – ale vrcholem mé cesty byla svatba mé nejbližší  japonské přítelkyně, Mikiko. Tradiční japonská svatba je vším, jen ne podobná té evropské. Obřad v tradičních kimonech byl nabitý zvláštním napětím a mohu říci, že to na tuto událost nikdy nezapomenu.   Upřímně doporučuji každému z vás, kdo bude mít možnost, aby navštívil tuto kouzelnou zemi. Může vám toho tolik nabídnout a neskutečně vás obohatí.  

Iva Novotná, oktáva

JAPONSKÁ SVATBA