Meeting 2022

V sobotu 2. dubna 2022 se uskutečnil již 6. ročník Bigy meetingu

Letos na naši školu zavítaly zajímavé osobnosti z oblasti medicíny, publicistiky, genetiky a managmentu.

Celou sérii přednášek odstartoval pan Petr Vašek, redaktor České televize. Seznámil nás se svojí prací a jeho cestou ze žďárské školy až do televize. Objasnil nám proces natáčení jednotlivých reportáží a samotnou jedinečnost tohoto povolání.

Štafetu dále převzala genetička Halina Šimková, která odhalila ta nejzajímavější tajemství forenzní genetiky. I opravdový laik v oblasti biologie se po hodině s touto charismatickou ženou cítil jako opravdový doktor věd.

Součástí celodenního programu bylo i vybrané pětichodové menu, jímž se prezentovali kuchaři a cukráři Střední školy gastronomické Adolpha Kolpinga. Atmosféru jako v luxusní restauraci dokreslili pozorní číšníci a pečlivě nachystaná tabule.

Po vynikajícím obědě byli všichni již zvědaví na leadershipku Kateřinu Braithwaite, která rozhodně nezklamala. Na pódiu působila jako silná žena, která dokáže vše, pro co se odhodlá, a to s neskutečným elánem a zarputilostí.

Předposledním hostem byl moderátor Karel Kašák. Ten nás provedl svým životem, ve kterém start nebyl vůbec jednoduchý, a mnohé z nás povzbudil nehynoucím optimismem. Koneckonců pan Kašák se sám označil za optimistického snílka.

Nabitý den zakončil kardiochirurg Jan Pirk, který do Žďáru obrazně doběhl. Před návštěvou naší školy totiž ve svých neuvěřitelných 74 letech uběhl pražský půlmaraton. Seznámil nás se svojí profesní dráhou a vývojem kardiochirurgie u nás v České republice.

Děkujeme za Vaši účast a těšíme se na další setkání!

Anička Zapletalová, kvinta