Mezi 75 gymnázii z České a Slovenské republiky jsme se neztratili

V Chebu se 22. listopadu uskutečnil 27. ročník Dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR

27. ročník Dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR s názvem "Rok naděje a léta zklamání" se v letošním roce zaměřil na život v Československu v letech 1968 - 1977. Již tradičně se ho účastnilo 75 tříčlenných družstev z gymnázií obou zemí. Zvláštností ovšem bylo, že mezi tolika skupinami soutěžících byly jen dvě výhradně dívčí. Jedna z nich byla právě ta naše.

Na soutěži nás letos reprezentovaly Hana Svobodová ze septimy, která se do Chebu vydala už podruhé, a premiérově Anna Tomšíková a Jana Vacková (obě z 2. B). Ve velmi náročné soutěži, která se skládala ze 4 soutěžních kol, naše dívky zabodovaly a umístily se na celkovém 30. místě, což je při tak velké konkurenci obrovský úspěch. Navíc jsme se domů vraceli jako nejlepší gymnázium z Kraje Vysočina. Na oceňovanou TOP 10 jsme sice nedosáhli, přesto jsme ze soutěže odjížděli s taškami plnými knih, které jsou každoročně pro žáky a jejich pedagogy připravené, a hlavně se spoustou skvělých dojmů a zážitků.

A stejně jako v minulých letech přispěli k lesku celé soutěže významní historikové, politici a VIP hosté, kteří svou přítomností přímo v sále podpořili usilovnou práci soutěžících. Patřili mezi ně historikové prof. PhDr. Milan Hlavačka, CSc., prof. PhDr. Jan Rychlík, DrSc., prof. PhDr. Roman Holec, DrSc., PhDr. Milan Bárta, Ph.D z ÚSTR, Mgr. Olga Nachtmannová, PhD. - Státní tajemnice MŠ SR, senátoři Milan Štěch a Mgr. Miroslav Nenutil, farmaceut PharmDr. Josef Suchopár, bývalý trenér fotbalové reprezentace v letech 1993 - 1997 Dušan Uhrin, spisovatel a novinář Ondřej Neff a další.

Napětí, skvělá atmosféra, hosté, úžasné prostředí a odměny v podobě hodnotných historických knih jsou pro nás velkou motivací, abychom se přihlásili i do dalšího ročníku této skvělé, i když velmi náročné soutěže.

gallery