Modeling a věda? Žádný problém!

Když se řekne na naší škole příjmení Burešová, většině studentů se vybaví upravená, přísně vyhlížející paní učitelka Biskupského gymnázia se zálibou v přírodních vědách. Ale co už se nemusí vybavit všem, je její dcera Barbora.

Abych byla přesná, paní Burešová má dcery dvě, starší Natálii, velmi úspěšnou bývalou studentku naší školy. Ale to už je jiný příběh...                                       

Dnes na vás čtenáře čeká její mladší dcera, talentovaná Barbora Burešová.

Barbora je studentkou 7. ročníku Biskupského gymnázia z Nového Města na Moravě, která se může pyšnit jak svými medailemi DofE (cena vévody z Edinburghu za akademické i životní znalosti a několikadenní výpravu v přírodě), prací na Farmaceutické fakultě Karlovy univerzity, kurzy CTM, účastí na vědeckých kempech Akademie věd České republiky, tak i titulem II. Vicemiss ze soutěže studentek středních škol. Kde tkví to tajemství, jež zapříčiňuje její všestranný talent, se pokusím v dnešním rozhovoru s touto nadanou dívkou alespoň trochu poodhalit.

 

Kdyby vám někdo řekl, ať se zkusíte co nejpřesněji představit, co byste odpověděla?

Popsat sama sebe je těžké, ale moje okolí často tvrdí, že jsem ambiciózní, sebevědomá, inteligentní a hodně společenská.

Jaký akademický úspěch je pro vás ten nejcennější?

To zatím nemohu říct. Vždycky je to totiž ten poslední. Plánuji se posouvat více a více, takže jaký to bude teprve uvidíme.

Ve svém instagramovém profilu zmiňujete, že jste druhá více miss. Co se skrývá pod tímto titulem?

Znamená to vlastně 3. místo. Modeling je skvělý koníček, při kterém máte šanci potkat spousty zajímavých lidí, a věřte nevěřte, naučíte se hodně nových věcí a dovedností. Umí to být samozřejmě i náročné, na miss jsme trénovali i 11 hodin denně. S mojí výškou bylo hodně náročné se probojovat mezi vysoké modelky a bude i dál. Ale vzdávat se kvůli tomu určitě nebudu. Naopak, je to pro mě další výzva.

Co je Vaše největší motivace v životě? Stíháte v tak nabitém programu vést i osobní život?

Mojí největší motivací je touha něco dokázat. Nikdy jsem nechtěla zapadat do davu a být jako ostatní. I proto spojuji vědu s modelingem. A vím, že když chcete někým být, musíte na sobě pracovat co nejdříve to jde. Například já jsem na sobě pracovat začala s příchodem do primy. Samozřejmě že stíhám. Na svoji rodinu a kamarády si najdu čas vždy.

Čemu se chcete věnovat po maturitě?

Co se týče vysoké školy, buď studiu medicíny s pozdější specializací kardiochirurgie, kde bych se ráda věnovala výzkumu, nebo uvažuji nad technickými obory na ČVUT. V oblasti modelingu se chci zúčastnit dalších soutěží. Doufám i světových, či odjet jako modelka pracovat do ciziny, nejlépe do Itálie.

Máte nějakou svou zvláštní schopnost, či vlastnost, na kterou nejste tolik pyšná? Co to je?

Samozřejmě, mám. Jako každý z nás. Ale přála bych si, kdyby čtenářům zůstala skryta, přece jen se s ní nechci vychloubat.

Tereza Řezníčková