Multimediální den 2018 aneb Televize po televizi

Naši studenti se podíleli na vysílání různých médií. Vysílat ze studentského Radia R, podílet se na tvorbě obsahu Newsroomu ČT24, vidět živé natáčení pořadu V centru, položit otázku Daniele Drtinové v přímém přenosu, a to vše v jeden den, nedokáže hned tak někdo. Musíte být milovníkem médií.

V pátek 9. listopadu se na Fakultě sociální studií MU v Brně konal již desátý ročník Multimediálního dne, který nesl název Televize po televizi. Program byl velmi bohatý a každý z nás si našel debatu, workshop či seminář dle vlastní chuti.  

My jsme letošní multimediální den zahájili hlavní debatou. Diskutoval zde Jan Rozkošný (DVTV, šéf projektu; Katedra mediálních studií a žurnalistiky FSS MU, lektor), Petr Szczepanik  (Katedra filmových studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, docent) a Jakub Unger (Seznam, ředitel divize zpravodajství a televize, šéfredaktor videoportálu). Mluvilo se o tom, že v dnešní době roste obliba projektů, jako jsou například Seznam zprávy nebo DVTV, které mají kratší vysílací obsah než běžné zpravodajství. Práci zpravodajům v televizi také berou ,,Kovyové” (podle youtubera Karla Kováře), tedy lidé, kteří informují lidi o politickém dění prostřednictvím videí na youtube.

Po této debatě jsme navštívili Radio R. To je největší studentské rádio, které sídlí přímo na Fakultě sociálních studií. Do rádia jsem se podívala již po druhé a musím říci, že mě toto médium oslovuje ze všech nejvíce. Líbí se mi, že zde můžu mluvit, ale nikdo se na mě přímo nekouká. Poté jsme zavítali do učebny P24, kde proběhl workshop Luboše Rosího. Jeho pořad se jmenuje Newsroom ČT24 a my jsme mohli vidět, jak se jeden takový díl tvoří, a podílet se na jeho obsahu. Bohužel jsme museli brzy odejít, protože jsme chtěli ještě stihnout živé natáčení pořadu V centru, kde byla hostem mladá lékařka a závodnice v bodyfitness Zuzana Špačková, která je také součástí zdravotnického projektu Loono (tým mladých lékařů, kteří ukazují, jak je prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění důležitá). Druhým hostem byl influencer a grafik Tomáš Břínek alias TMBK, kterého už delší čas sleduji na Instagramu.  

Letošní ročník Multimediálního dne se moc vydařil. Mrzí mě, že mě zaujalo mnoho workshopů, ale časově jsem je všechny nestihla, protože se navzájem překrývaly. Ráda se přijedu podívat na Multimediální den i příští rok.    

Barbora Sobotková, III. B

1. Bára s Terkou vysílají z Radia R

Radio R

2. Katka s Bárou oslovily Tomáše Břínka

.Tomáš Břínek a jeho obdivovatelky