Naši studenti v zahraničí

Linda v Dánsku a Miriam v Anglii při online výuce jako my

V této náročné době online výuky často vzpomínám, jak se daří našim studentům na zahraničních středních a vysokých školách.

Požádala jsem je o kratičké příspěvky, ve kterých by se s vámi podělili o svých dnech. Linda a Miriam odpověděly ihned a tady jsou jejich zprávičky a fotografie:

"Studium střední školy v zahraničí mi přineslo spoustu zkušeností do budoucna, nezapomenutelné zážitky a hlavně nové přátele z celého světa.

Studium střední školy, International Baccalaureate programu v Dánsku mi dalo do života spoustu zkušeností, nové kamarády z celého světa a skvělé zážitky. Jsem moc ráda, že mám příležitost bydlet v mezinárodní komunitě lidi. 

První měsíce v nové zemi nebyly vůbec snadné, ale i díky dobré znalosti anglického jazyka z BIGY, pro mě bylo vše jednodušší a rychle jsem si na nový školní systém zvykla. Poznala jsem, jak moc důležité je ovládat cizí jazyk a hlavně se nebát mluvit. 

Dánsko je nádherná země. Už teď vím, že se mi v budoucnu bude stýskat a vždy se budu ráda vracet."

Linda Kybeková, septima

gallery

"Pozdrav z Londýna! Londýn v poslední době není jako dřív, především z kulturního hlediska. Stále ale zůstává inspirativním městem plným umělců, kteří čekají, až se kultura vráti do ulic, divadel, muzeí a galerií. Pevně věřím, že těžká doba pomine a má milovaná metropole bude opět plná života a radosti. Do té doby můžeme vzpomínat, plánovat, a těšit se!" Miriam Miškovská, University of London

gallery

Těší nás, učitele anglického jazyka, že "díky dobrým znalostem angličtiny z Biskupského gymnázia" studentky zvládají i tak náročnou výuku bez problémů.

PhDr.Jitka Stráská, VPK AJ