Návštěva klenotů Anglie

Studenti Bigy za kanálem La MancheVýzva č. 56 se stala úžasnou možností pro skupinu 120 studentů a 6 pedagogů z Biskupského gymnázia vydat se za kanál La Manche do míst, kde se snoubí historie i současnost Velké Británie. Cílem nebyly jen návštěvy historických památek, krásných koutů anglické přírody, ale i poměrně náročná výuka anglického jazyka na jazykových školách s anglickými učiteli. Měla jsem tu možnost doprovázet skupinu čtyřiceti nadšených studentů na cestě do Oxfordu. V sedmi dnech jsme navštívili ještě další významné turistické atrakce Anglie jako bylo hlavní město Londýn s jeho nejznámějšími památkami, užili jsme si návštěvu malebných anglických vesniček, rodiště  Williama Shakespeara, Stratford upon Avon, kde studenti přihlíželi "performanci"  autorových děl v uměleckém přednesu místního ochotnického spolku. Při  návštěvě Stonehenge jsme si kladli otázky nad obrovskými kvádry kamenů - byl to kalendář či observatoř či obětní místo?

Oxford je místem světoznámé university, nádherných "college" a jejich zahrad, ale i místem našich studií, které byly vedeny na vysoké profesionální úrovni, a o to více si studenti cenili svých jazykových certifikátů.

Tato cesta nepřinesla jenom bohaté historické a kulturní zážitky, ale  i cenné zkušenosti studentům v rámci rozvoje jejich komunikativních schopností.

Mgr. Petra Schneiter

Zúčastnil jsem se jazykového pobytu v anglickém Oxfordu. Pobyt byl velmi příjemný a hodně jsem se toho naučil. Nejvíce se mi líbil Londýn, Stonehenge a starý Oxford. Navštěvoval jsem také hodiny anglického jazyka s rodilým mluvčím, které mě velmi bavily. Rád bych se do Anglie v budoucnu podíval znovu.

Pavel Černý ze sekundy

Náš výlet do Anglie v listopadu byl úžasný. Viděli jsme zajímavá místa a mě nejvíce zaujala Národní galerie a Stonehenge. Měla jsem možnost chodit do školy a  bylo to výborné. Doufám, že budu mít šanci jet na další takový výlet.

Kateřina Škapová z kvarty

Návštěva slavných měst Bath, Stratfordu a Londýna byla velkým dobrodružstvím a zkušeností pro všechny studenty. V Oxfordu jsme měli možnost navštěvovat anglickou školu, kde nás vyučovali místní učitelé. Zde jsme se naučili jak napsat krátký příběh a rozšířili si znalosti v anglické gramatice.

Petra Tomiczková ze 4.B.