Pojedeme do Francie!

Na jaro připravujeme exkurzi za francouzskými památkami

Pojedeme do Francie!

V letošním druhém pololetí se uskuteční exkurze do Francie, které se zúčastní především třída sexta, ale i žáci dalších tříd. Zájezd se téměř zcela zaplnil ještě před Vánoci, během jednoho týdne, což nás velmi těší a doufáme, že se vše vydaří podle našich představ.

Navštívíme města Štrasburk a Paříž. Všechny informace pro přihlášené účastníky jsou k dispozici u Mgr. Strakové - kabinet č. 305, e-mail katka.strakova@bigyzr.cz, na nástěnce vedle jazykové učebny a na webu školy.

Odjezd je plánován na pondělí 28.4. v odpoledních hodinách a příjezd v pátek 2.5. Záloha 2000 Kč je splatná nejpozději do 10. února, doplatek  2890 Kč do 17. března.

Studenti mohou také požádat o sdružené cestovní pojištění, zahrnující storno zájezdu, odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel a úrazu v ceně 135 Kč (160 Kč pro účastníky nad 18 let) Doporučuji!

Téměř všechny francouzské památky jsou pro studenty zdarma, platí se výjezd výtahem na Eiffelovu věž , plavba lodí a také návštěva Muzea čokolády, pokud se pro ni rozhodneme. Na vstupy a místní dopravu doporučuji asi 50 eur.

Program, který dostali všichni přihlášení, je následující:

SKVOSTY FRANCIE

ŠTRASBURK – PAŘÍŽ (ve spolupráci s CK Školní zájezdy Brno)

PROGRAM ZÁJEZDU:                                              Termín: 28.4.-2.5. 2014

1. den odjezd od školy přes Německo do Francie

2. den po příjezdu do Štrasburku,– celodenní pěší prohlídka města: čtvrť zvaná „Petite France“ s mnoha kanály a také s krytými mosty Ponts-Couverts, projížďka lodí po řece Ill, katedrála Notre-Dame de StrasbourgMaison Kammerzell s nádhernou skulpturální dekorací průčelí, návštěva sídla Evropského parlamentu* (nutná rezervace předem, v případě plenárního zasedání návštěva Parlamentaria – interaktivní seznámení s fungováním EP a celé EU),

alternativně k některému bodu programu: návštěva Muzea čokolády nedaleko Štrasburku, odjezd na ubytování, nocleh

3. den po snídani celodenní prohlídka Paříže: Place de la Concorde, Place Vendome, Opera, kostel Sainte Madeleine, Elysejský Palác, Champs-Élysées, Vítězný oblouk, Trocadéro, návštěva Eiffelovy věže – zastávka s možností návštěvy věže výtahem nebo pěšky, Martovo pole, Invalidovna, okružní jízda – bulváry Montmartru –  Moulin Rouge, náměstí malířů, basilika Sacré Coeur, návrat na ubytování, nocleh

4. den po snídani odjezd místní dopravou do centra Paříže k celodenní pěší prohlídce: prohlídka moderní čtvrti La Défense (možnost nákupu), která se skládá z více než 20 mrakodrapů různých tvarů, přejezd metrem do Latinské čtvrťi – bulvár Saint Michel, univerzita Sorbona, Lucemburské zahrady, slavná katedrála Notre-Dame, Palais de Justice, pařížská radnice, Centre Pompidou, Tuilerijské zahrady, návštěva Louvru, projížďka lodí po Seině, ve večerních hodinách odjezd do České republiky

5. den příjezd ke škole                                                                                        

CENA ZÁJEZDU KČ 4 890,- ZAHRNUJE:

• 2x ubytování v hotelu F1 se snídaní (třílůžkové pokoje, TV a umyvadlo na pokoji, soc. zařízení na etáži)

• dopravu zahraničním autokarem (WC, video/DVD, bufet)

• zdravotní pojištění v rozsahu PVZP do výše 3 mil. Kč

• pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

• průvodce cestovní kanceláře po celou dobu pobytu

• informační materiály

                                                                                                                                                         Mgr. Kateřina Straková