Postup našich házenkářů do republikového finále!

Studenti Biskupského gymnázia se po vítězství v krajském kole zúčastnili souboje o postup do republikového kola v házené středních škol

Naši studenti bojovali o účast v republikovém finále v házené

Studenti Biskupského gymnázia se po vítězství v krajském kole zúčastnili souboje o postup do republikového kola v házené středních škol. Jejich soupeřem v kvalifikaci, která proběhla 20. 2. 2013 v Dolní Cerekvi, byla Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno, vítěz  sotěže v Jihomoravském kraji.

Zápas začali reprezentanti Bigy velice slušně a zpočátku si udržovali jedno až dvoubrankové vedení. Několik šancí však neproměnili, soupeř této chyby využil a  v poločase se dostal  do vedení o dvě branky.

Ačkoli naši reprezentanti ve druhém poločase bojovali ze všech sil, nepovedlo se jim již zápas otočit a po vyrovnaném výkonu nakonec podlehli SŠSE Brno 36 : 38.

Přestože byli naši hráči v duelu o postup druzí, podařilo se jim postoupit do republikového kola! Tak si studenti Bigy poprvé změří své síly  s nejlepšími družstvy republiky ve finále, které se koná 19. – 21. 3. 2013 v Jičíně.