Primáni na seznamovacím kurzu

Jak se měli "noví" primáni na seznamovacím kurzu, ZUBŘÍ 6. – 8. ZÁŘÍ 2017

Osmého září na nás čekal „velký den“. Náš pan učitel třídní, Ladislav Výmola, s paní učitelkou Hanou Fejtovou a bývalými studentkami Biskupského gymnázia, Maruškou a Klárkou, totiž připravili seznamovací kurz v Zubří.  

A tak jsme se ve středu ráno setkali na žďárském nádraží a v osm čtyřicet jsme celí natěšení a napjatí nastoupili do vlaku. Hurá do Zubří! Asi po dvaceti minutách jsme vystoupili v Olešné a vydali se pěšky do tábora (naštěstí se batohy a tašky vezly autem). Po výšlapu do kopce a chození po cestách jsme se ocitli v táboře, kde na nás čekaly dřevěné chatky. Každý primán dostal chatku, kterou sdílel ještě se dvěma nebo třemi spolužáky. Po zabydlení byl čas na oběd. Česneková polévka a guláš nám naplnily břicha a plni síly jsme se mohli vrhnout do různorodých aktivit. Každý den se nesl právě ve znamení her, ať už „šátkované“, „sedané“ či stezky odvahy…

Myslím, že mohu za všechny říci, že seznamovací kurz se opravdu velmi povedl a nikdo neodjížděl zklamaný. Jídlo bylo dobré, aktivity přímo úžasné, pan učitel, paní učitelka a jejich pomocnice byli moc milí. A co je nejdůležitější! Bylo naplněno hlavní očekávání – seznámili jsme se. S krásnými pocity jsme v pátek opustili Zubří.

Po víkendu jsme se vrátili zpátky do školních lavic s jedinečnými zážitky, které v nás zanechal pan učitel Láďa, paní učitelka Hanka a jejich „pravé ruce“ Klárka a Maruška. I my, primáni, jsme svou trochou přispěli do mlýna. Zdá se, alespoň zatím, že lepší parta už ani nemůžeme být! J. To ale prokáže až společně strávený čas na Bigy.    

Třídní hymna

aneb nezapomněli jsme se věnovat ani kultuře, díky čemuž vznikla naše první společná skladba:

Rodinko, rodinko, poznej se malinko,

v chatičkách na Zubří, měli jsme strach obří,

teď už ho nemáme!

Bigy sem, Bigy tam, všude kam se podívám, Bigy sem, Bigy tam, všechno na něm moc rád mám.

Pan učitel třídu měl, na našem Bigy,

a v tý třídě partu měl, na našem Bigy,

a ta parta skvělá byla, pro učení se narodila –

pro učení se narodila, jéjéjé!

Bigy sem, Bigy tam, všude kam se podívám, Bigy sem, Bigy tam, všechno na něm moc rád mám – všechno na něm moc rád mám!

Za primány Vanessa Vernerová

 Spokojení primáni po seznamovacím kurzu