Ředitelka Rakouského institutu v Brně na naší škole

Společný workshop s paní Lucií Judovou Gráfovou a studenty německého jazyka

Rakouský institit v Brně nám jako náš dlohodobý partner nedávno poslal do školy nabídku workshopů s lektory pro naše studenty. Když jsme o ně projevili zájem, nabídla nám přímo paní ředitelka Rakouského institutu, že k nám do školy přijede osobně. Upřimně nás to velmi překvapilo, ale o to větší radost jsme měli a těšili se na vzájemné setkání.

Společně jsme připravili dva workshopy pro studenty  nižšího a vyššího gymnázium. Workshopu pro Ng se zůčastnilo 45 studentů a pro VG studentů 30. Což je velmi úctyhodné číslo.

Jak paní ředitelka Jucie Judová Gráfová později uvedla, byla to pro ni velká velká výzva. Připravila si pro studenty ptezentaci o činnosti Rakoského institut, dalé o možnosti skládání mezinárodních zkoušek a o využití němčiny v běžném pracovním životě. Dala studentům také mnoho typů, jak co nejlépe využít němčinu v pracovním popř. studijním životě. Čas zbyl i na oblíbenou píseň paní ředitelky a hru, která v sobě spojovala kognitivní znalosti a pohyb. Na památku dostali studenti propisku RI a výherci soutěže navíc drobné sladkosti z Rakouska.

Pro studenty to byla netradiční ale zároveň zábavná hodina. Paní ředitelka se také setkala s naší německou lektorkou paní Irmgard Šíma, se kterou si také vřele popovídla. Doufáme, že se paní ředitele u nás ve škole líbilo, a že to nebude její poslední návštěva. 

Vyučující německého jazyka