Romeo a Julie

Projekt Erasmus+ We are the readers.

Romeo and Juliet            

Čtvrtek 22. června byl na Bigy pro řadu studentů netradičním dnem.

Žáci nižšího gymnázia (prima, tercie) měli možnost vyzkoušet si, jaké to je být hercem.

My z prvních ročníků jsme zase trávili Den se Shakespearem.V rámci tohoto dne jsme měli možnost zhlédnout divadelní představení našich spolužáků z nižšího gymnázia.

Primánci zahráli krátkou pohádku a po ní následovala slavná Shakespearova tragédie Romeo a Julie, kterou se studenty tercie nacvičila paní profesorka Jitka Stráská s dětskou režisérkou Martinou Coufalovou z kvinty. Všichni herci svoje promluvy pronášeli v angličtině. V hlavních rolích se představili David Kuhn, Anežka Miškovská a Šarlota Kšírová, dále hráli Martina Coufalová, Ondřej Mašek, Honza Kopecký, Petra Smolíková, Markéta Anna Doležalová a Linda Kybeková.

Všechny diváky strhl šerm a závěrečná emotivní scéna. Herci byli oceněni velkým potleskem, představení se nám líbilo.

Studenti kvinty  

Představení navštívili:

Žáci 7. a 8. ročníku 4. ZŠ Švermova, 5. ZŠ Palachova ve Žďáru nad Sázavou, ZŠ Sněžné 8. ročník, 1. ZŠ Leandra Čecha Nové Město na Moravě a žáci primy, sekundy, tercie a kvarty Biskupského gymnázia, v rámci Dne se Shakespearem žáci 1. ročníků.

Celkem shlédlo představení 390 studentů.

Odpoledne se na vystoupení přišli podívat rodiče herců a také paní učitelky ze ZŠ, Sdružení rodičů a přátel Bigy se postaralo o milé pohoštění.

Představení se konalo v rámci realizace projektu We are the readers Erasmus + K101 022867.

Ohlasy ze ZŠ Palachova

PhDr. Jitka Stráská, koordinátora projektu  

gallery