Slavný český shakespearolog na Bigy

Ve čtvrtek 11. května se studenti i učitelé gymnázia zúčastnili výjimečného, nezapomenutelného setkání

Ve čtvrtek 11. května se studenti i učitelé gymnázia zúčastnili výjimečného, nezapomenutelného setkání s významnou osobností české kultury, čestným členem Řádu britského impéria, nositelem Medaile Za zásluhy a nositelem Národní ceny projektu Česká hlava za překlad kompletního díla W. Shakespeara, Prof. PhDr. Martinem Hilským, Csc., dr. h. c., MBE.

Přestože je velmi pracovně vytížen, přijal naše pozvání i nabídku seznámit studenty Bigy s osobností světoznámého anglického dramatika W. Shakespeara z trošku jiné strany, než jak ho znají z hodin češtiny a angličtiny. Učebna, ve které se konala přednáška s názvem Fenomén Shakespeare, byla zaplněna k prasknutí. Studenti posedávali na zemi, někteří si našli místečko i v předsálí přednáškové místnosti. Hodinu a půl pozorně sledovali, jak pan profesor s ohromným zaujetím líčí  okolnosti života a tvorby W. Shakespeara.

Přednáška měla u studentů ohromný úspěch. Brněnské nakladatelství Atlantis jim nabídlo možnost zakoupit si knihy W. Shakespeara přeložené panem profesorem Hilským, a tak někteří studenti využili i možnost získat jeho autogram.

Mockrát děkujeme za úžasný zážitek a doufáme, že radost z literatury, kterou pan profesor na všechny přítomné přenesl, budou moci v příštích letech zakusit i další studenti.

Informace o akci v médiích

gallery