Soutěž "Bible a my" a my?

Letos poprvé s naší účastí

Dne 23. 3. jsme se já a dva mí spoluškoláci zúčastnili celostátního kola soutěže biblických znalostí. Možná to zní, že jsme hodně dobří, a to jsme. I když, co se mě týče, početnější konkurence mě čekala až v tomto kole. Utkání se konalo v malebném moravském městečku Strážnice. To taky nezní špatně, až na tu cestu. Čtyři dlouhé hodiny strávené částečně ve vlaku a částečně v autobuse. No, alespoň jsme měli čas se naučit vše potřebné. Ve Strážnici jsme ale díky předlouhé cestě byli už v předvečer zápolení a přespávali jsme v místním domově mládeže.

Jeli jsme tři, já - Anežka Miškovská, Matěj Vintr a Pavla Vacková. Každý z nás ale patřil do jiné věkové kategorie, takže jsme nesoupeřili proti sobě.  

Po slavnostním zahájení v kulturním domě následovala první část soutěže, psaní testů. Všichni jsme seděli v jedné místnosti a měli půlhodinu na to zúročit naše snažení. Poté byla přestávka na vyhodnocení, po níž  prvních šest v každé kategorii postupovalo do veřejného finále, kde jim byly kladeny otázky a rozhodovalo se o konečném pořadí. Z nás se bohužel nikdo tohoto finále neúčastnil, všichni jsme skončili s menším počtem bodů, než bylo potřeba na postup. I přesto jsme ale moc rádi, že jsme se mohli téhle soutěže zúčastnit a zjistit, na čem jsme, mimoto to byla příležitost podívat se do krásné Strážnice, která rozhodně stojí za návštěvu. A kdyby tahle soutěž nezpůsobila nic než jen to, že jsme alespoň na chvíli otevřeli Bibli a četli v ní, tak to stačí.

 

Soutěžní kategorie                       Jméno soutěžícího                                         Pořadí

II. (žáci 6. a 7. třídy)                    Matěj Vintr                                                   21. místo

III. (žáci 8. a 9. třídy)                   Anežka Miškovská                                       13. místo

IV. (žáci středních škol)                Pavla Vacková                                              22. místo

 gallery