Studentky ve Finsku

Pracovaly na projektu Erasmus+

Naše spolužačky Marie Lavická a Eliška Poulová se zúčastnili projektu Erasmus plus, díky kterému navštívili na týden Finsko. Dozvěděli se mnoho nového o ekologických problémech, se kterými se naše planeta potýká. Určitě si také užili krásu finské přírody a poznali nejen finskou kulturu, díky tomu, že byl tento program mezinárodní. Jeden z jejich největších zážitků bylo pozorování polární záře.

Své zážitky a zkušenosti nám představily v hodině anglického jazyka v pátek 11. listopadu.

Samozřejmě, že jejich prezentace byla vedena v anglickém jazyce, stejně jako Maruška a Eliška pracovaly ve Finsku na projektech v angličtině s více jak třiceti mladými lidmi ve věku do 20 let z celé Evropy.

Adéla Blažíčková, 3.B

Poznámky k pobytu a programu:

Finsko- Erasmus + (21.10. - 29.10. 2022) Setkání proběhlo v centru mládeže Vasatokka, ve finském Laplandu ( 350km od civilizace, za polárním kruhem). Cílem projektu je seznámit se s změnou klimatu a porovnat věci mezi zeměmi, jak lidé v různých stranách Evropy žijí. Cílem je také poskytnout mladistvým možnost setkat se a seznámit se s mládeží stejného věku od zcela odlišných kultur. Cíle programu Erasmus+: • Učit se o změně klimatu a recyklace, udržitelného rozvoje • Zlepšit znalosti o jiných kulturách a zemích - setkání s místními obyvateli • Posílení vztahu s přírodou - udržitelné koníčky, jako je pádlování a turistika • rozvíjet a zlepšovat komunikační dovednosti v angličtině • seznámení se sdělení mládežnických dovedností a klíčových kompetencí

Marie Lavická a Eliška Poulová, 3.B

gallery