Tak trochu netradiční adaptační kurz

Kvinta hned 2. září vyrazila na adaptační kurz

Ačkoli mají za sebou kvintáni již 4 roky společného studia, vyrazili po změně třídního na dvoudenní adaptační kurz. Jeho zaměření bylo tentokrát trochu jiné, než bývá obvykle. Nešlo ani tak o vzájemné poznávání jako spíš o to zjistit, nakolik jsem schopen důvěřovat svým spolužákům, jak dobře je znám, zda jsem dobrým týmovým hráčem, ale také o fyzické schopnosti.

Kvintány totiž čekal dvanáctikilometrový pochod, během něhož si vyzkoušeli, jaké to je, když musím důvěřovat svému spolužáku, protože jsem odkázán na jeho pokyny a pomoc, museli být neustále ve střehu, protože na ně dopadaly bomby, či docházelo k častým náletům, a potkali i Šípkovou Růženku.

V jedné z her se také ukázalo, kdo je nejlepším znalcem třídy – stal se jím Dan, protože prokázal, že zná své spolužáky nejlíp ze všech.

Při týmových soutěžích dokázali kvintáni dokonale spolupracovat a rozdělovat si vzájemně práci tak, aby dosáhli co nejdříve nejlepšího výsledku. Ve znalostech na tom byly oba týmy stejně, jeden byl však o něco rychlejší.

Problémem se pro kvintány nestaly ani logické hry, velká část z nich dokázala velmi brzy přijít na jejich princip.

Důležitým bodem programu byla také volba třídní samosprávy – ale ani tentokrát kvintáni nepřekvapili a Dan, znalec třídy, přesně tipnul výsledek.

A teď už na ně čekají školní lavice. Tak jim přejeme, ať se jim daří na VG stejně jako na adaptačním kurzu.

gallery