Události a komentáře v přímém přenosu s Danielou Písařovicovou

Kdo je Daniela Písařovicová? Přečtěte si.

Rodačka ze Znojma, absolventka německého gymnázia, inženýrka ekonomie, milovnice sportu, zpěvačka, tanečnice, ale především zajímavá televizní moderátorka. Která z uvedených rolí přinesla nebo stále ještě přináší Daniele Písařovicové největší radost? Na to se jí mohli osobně zeptat Pavel s Bárou, studenti třetího ročníku semináře zaměřeného na média.

Není jednoduché připravit se na setkání se známou osobností, která se navíc s přehledem pohybuje ve světě médií. Pavel s Bárou zvažovali každou otázku, chtěli být korektní. Bylo důležité zajistit i technické zázemí, aby správné nainstalování aparatury umožnilo synchronizaci zvuku, pouštění prezentace či videa. Samozřejmostí byla i montáž pódia, stolek a pohodlná křesílka. Zkrátka jsme chtěli, aby se náš host cítil dobře. A pak už se jen poprat s trémou.

Na scénu vstupuje moderátorka České televize Daniela Písařovicová. Působí přirozeně a sebejistě. S úsměvem odpovídá na každou otázku a přidává různé zajímavé postřehy ze své profesní dráhy. Mluví o tom, jak je někdy těžké zůstat nestrannou při rozhovorech s našimi politiky, zaznívá i sebekritický pohled na zvládnutí různých situací, hovoří o překonávání vždy přítomné trémy, o pečlivé přípravě na každý moderovaný pořad a o svém moderátorském vzoru Jakubu Železném. Samozřejmě komentuje i nedávnou roli taneční partnerky Michala Mládka v televizním pořadu StarDance. Pro všechny přítomné studenty Biskupského gymnázia je nejen inspirací, ale i důkazem toho, že je třeba svou osobnost formovat a nenechat se odradit většími či menšími neúspěchy v cestě za svým snem. Zaznívá potlesk a sympatická Daniela odchází.

Přejeme jí jen samé dobré události.