V kraji vítězíme

Studentka sexty postupuje do ústředního kola.

V úterý 16. března se konalo krajské kolo soutěže MŠMT v ruském jazyce. Letos distanční formou, což kladlo na všech 11 soutěžících i porotu zvýšené nároky. Ale vše se nakonec podařilo propojit a naše dvě studentky se mohou pochlubit 4. místem v kategorii SŠ II pro Eileen Niederlovou  a skvělým 1. místem v kategorii SŠ I pro Blanku Rousovou. Srdečně blahopřejeme!

Děvčata se s námi podělila o své dojmy: 

Byla jsem poměrně hodně nervózní, ale to já jsem vždycky a ve všem. Bohužel technika taky nefungovala úplně podle mých představ, což ještě přidalo na mé nervozitě. Myslím si, že psací část nebyla až tak těžká, o to horší bylo ale mluvení. Nejtěžší mi přišlo vymýšlení příběhu k obrázkům... říká skromně Blanka, která měla z písemné části plný počet bodů a z ústní ztratila pouhý 1 bod!

Bylo to docela stresující. Zvlášť když si technika dělala co chtěla, ale byla jsem asi o trochu méně nervózní než kdyby to nebylo online.
Psací část byla opravdu těžká, ale myslím, že mluvení jsem docela zvládla, i když jsem si taky mohla vylosovat lepší téma 🙂.
Teď vím, v čem se ještě musím zlepšit. ... to je názor Eileen, která měla handicap ve zlomené ruce, ale za svou výslovnost získala nejvyšší počet bodů ve své kategorii.

Blance budeme tedy v dubnu držet palce v ústředním kole!

Za předmětovou komisi Kateřina Straková

gallery