Zapojte se do postcrossingu!

Studentka sexty si připravila prezentaci pro své spolužáky

V úterý 17.6.2014 Iva Novotná  seznámila formou prezentace studenty prvního a druhého ročníku VG  s postcrossingen. Během půl roku došlo Ivě mnoho krásných pohledů z celého světa. Had, který z nich její spolužáci složili, měřil úctyhodných 22 metrů!

Několik zakladních informací připravila i pro náš školní web.

Ahoj,

jmenuji se Ivča Novotná a jsem studentkou sexty. V lednu tohoto roku jsem se zapojila do světového projektu s názvem Postcrossing. Už mě delší dobu unavovalo nacházet ve schránce jen letáky a díky tomuto projektu je má schránka daleko pestřejší - dostávám pohledy z celého světa.

Dne 17. června 2014 jsem o tomto fenoménu vyprávěla studentům prvního a druhého ročníku, protože Postcrossing není jen o pohlednicích, ale také o navazování nových přátelství a možnosti procvičit si nejen anglický jazyk v praxi.

Celý proces je velmi jednoduchý - zaregistrujete se na stránce www.postcrossing.com, nemusíte se bát, informace o vaší osobě nikdo nemůže zneužít, k vaší adrese se dostane jen člověk, který vám pošle pohled. Napoprvé si můžete vylosovat max. 5 adres lidí, kam pošlete pohled s ID číslem, které je té adrese přidělené. Až příjemce zaregistruje ID pohledu od vás, někdo, kdokoliv z celého světa si může vylosovat vás a pošle vám pohled. Nevíte od koho pohled přijde, jak bude ten pohled vypadat a hlavně nevíte kdy přijde. A až se svého prvního pohledu dočkáte, zažijete obrovskou radost. Jenom při představě, odkud ten pohled je, jakou cestu k vám musel urazit.

Postcrossing je pro lidi všech věkových kategorií, ať už jste batole nebo trojnásobná babička - ano, i batole, někteří rodiče sbírají pohledy i pro své ratolesti od útlého věku. Při této aktivitě ustupuje stranou politika i náboženské konflikty - je jedno, jestli jste muslim nebo žid. Jediné, co potřebujete, je známka, pohled, tužka a menší přehled o angličtině (pozdrav, představení) a můžete se zapojit do tohoto koloběhu, který si jistě zamilujete.

Happy Postcrossing!

Ivča Novotná, sexta

pohledkate

Had ze zaslaných pohlednic měří 22 metrů!

třída

Po prezentaci si mohli studenti prohlédnou pohledy z celého světa napsané v anglickém, německém a ruském jazyce.

 

hadpohlednic