Znovu v mezinárodním finále

I letos jsme si postup vybojovali

9. 4. se v Jihlavě konalo KK Dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR. Naši školu letos  premiérově reprezentovala na této soutěži pánská trojice ve složení Šimon Řádek (3. B), Filip Kocián a Josef Komínek (oba kvinta).

Když jsme odpoledne z Jihlavy odjížděli, smiřovali jsme se s tím, že nám medailové místo, a tím i postup do mezinárodního finále uniklo o 1 bod. Být čtvrtý v kraji ovšem neznamená, že bychom do mezinárodního finále nakonec nepostoupili. A to, v co jsme doufali, se stalo skutečností. Díky vysokému bodovému zisku patří náš tým k šťastným poraženým, kteří postupují do mezinárodního finále této soutěže, které se uskuteční v listopadu v Chebu.

Ještě šťastnější jsme ovšem byli, když jsme zjistili, že v celkovém srovnání všech 327 týmů z České a Slovenské republiky jsme se umístili na 18. místě! Tak teď budeme doufat, že se našemu týmu bude v chebském finále dařit ještě víc..

gallery

Pořadí 75 postupujících gymnázií