Sportovně cyklistický kurz 2022

Studenti 3. ročníků vyrazili do Zubří u Nového Města na Moravě na „obávaný“ sportovně cyklistický kurz. Jak se v průběhu týdne ukázalo, strach nebyl na místě. Zážitky z pestrého programu zůstanou pro většinu studentů na dlouho pevně ukotveny v jejich myslích. Litovat tak mohli především ti, kteří se do Zubří nevydali.

Pět dnů naplněných většinou sportovními aktivitami odstartoval přesun do Zubří. Po odložení kol si účastníci osahali jízdu na kánoi, střelbu ze vzduchovky, zorientovali se v mapě a byli obeznámeni se zdravovědou. Poté už byli rozděleni do osmi týmů, které mezi sebou v dalších dnech zápolily o body do celokurzové hry. Mnozí si tak poprvé v životě vyzkoušeli orientační běh, vysoká lana, zumbu či kvadriatlon. Nechybělo spoustu zábavy, plavání, divadelní představení, střelba ze vzduchovky či táborák.

Kromě pobytu v zuberském táboře objevovali studenti i krásy Žďárských vrchů ze sedátek svých kol. Zkrátka všude dobře, na cyklisťáku nejlíp! Velké díky patří skvělým kolegům i všem 64 studentům!

Mgr. Jiří Bubák

gallery