Setkání s Timem Fallou, autorem učebnice Maturita Solutions.

Konference OUP v Brně přinesla zajímavá setkání a podněty
Jako každý rok jsem se v posledním prázdninovém týdnu zúčastnila konference nakladatelství Oxford University Press Live the Language , která se konala v krásném prostředí Kanceláře veřejného ochránce práv v Brně, kde se sešlo více jak 250 angličtinářů regionu.
Tim Falla, autor učebnice angličtiny Maturita Solutions, kterou na naší škole používáme, je absolvent Oxford University, vyučoval v Japonsku, Spojeném království, Španělsku či v Saudské Arábii a dnes pracuje jako autor učebnic již zmiňované Maturita Solutions či FCE Results a Headway Workbook. Jeho prezentace se zabývala využitím moderních technologií ve výuce. Je to móda či nutnost? Proč ve vzdělávacím středisku Silicon Valley nejsou v učebně zastoupeny moderní technologie, jen tabule, lavice a židle? Proč nazýváme mladou generaci „screenagers“? A pokusil se zodpovědět tyto a mnoho dalších otázek s vtipem a moudrostí.
Dr. Beata Schmid z Bostonu, USA, vysvětlila, jak hodnotit ústní projev studentů dle Společného evropského referenčního rámce ( the Common European Framework of Reference- CEFR).
PhDr. Václav Mertin, dětský psycholog s 38 letou praxí, odborný asistent na katedře psychologie Filozofické fakulty Karlovy univerzity v Praze s bohatou publikační praxí, nás seznámil s managementem třídy. Josef Šorm, editor námi používaných časopisů Gate a Bridge, nás zavedl do tajů vzniku těchto časopisů velmi vhodných pro výuku angličtiny na středních školách.
Setkání s tak vynikajícími odborníky, kteří se věnují podpoře výuky anglického jazyka, se pro mě stalo inspirujícím začátkem nového školního roku.
PhDr. Jitka Stráská